Poraz Ćorluke i Cityja, United 'slomio' Newcastle

S Ćorlukom na zadnjem veznom City je izgubio od Evertona. Manchester United je zabio šest komada, a Anelka je debitirao za Chelsea

Joaleen Lescott u 31. minuti je na nabacivanje Artete reagirao u maniri vrhunskih centarfora. Lijevom nogom je sjajno pogodio mrežu golmana Harta i donio pobjedu Evertonu u ogledu s Manchester Cityjem. Everton je igrao bolje, pucao 10 puta u odnosu na četiri Cityjeva pokušaja i zasluženo pobijedio.
Vedran Ćorluka je na terenu proveo svih 90 minuta, i to u ulozi zadnjega veznoga. U paru s Didijem Hamannom tvorio je defenzivni dio veznoga reda, no nije se posebno istaknuo. Napravio je dva faula, jednom pucao izvan okvira gola, a u 62. minuti zbog faula na njemu žuti karton je zaradio Carsley.
Chelsea je golovima Bellettija i Wright-Phillipsa uzela tri boda. Od 58. minute zaigrao je i Nicolas Anelka i do kraja dva puta opasno ugrozio gol Tottenhama. Gosti su u londonskom derbiju dosta pokušavali, ali nedostajalo je preciznosti.
Zato preciznosti nije nedostajalo Manchester Unitedu. U prvih 45 minuta nisu uspjeli zabiti, ali kada se otvorilo razmontirali su Newcastle. Prvi hat-trick u Ronaldovoj karijeri, dva gola Teveza i jedan Ferdinanda za super-uvjerljivih 6-0. Izgledalo je kao da igraju protiv kakvog niželigaša...
Liverpool je dugo gubio u gostima kod Middlesbrougha, a onda je u 71. minuti bod donio Fernando Torres. Bilo je to još jedno remek-djelo španjolskog napadača. Opalio je s više od 20 metara i ostavio golmana Schwarzera bez milimetra šanse. Zato se Australac na golu Boroa iskupio u sudačkoj nadoknadi. Glavom je pucao Hyppia, a Schwarzer briljantno obranio.
Uz dva gola Johna Carewa Aston Villa je pobijedila Reading. West Ham je doma gubio od Fulhama, no Ashton i Anton Ferdinand pogađali su za preokret i pobjedu Čekićara. Na putu prema drugoj ligi i dalje je Derby County, koji je domaćim porazom od Wigana vrlo vjerojatno već sada zapečatio svoju sudbinu.
Portsmouth Nike Kranjčara igra u nedjelju u 14.30 u gostima kod Sunderlanda, a u nedjelju igraju i Bolton i Blackburn.

PREMIERSHIP, 22. KOLO
ASTON VILLA - READING 3-1 (Carew 22, 88, Laursen 55 / Harper 90)
CHELSEA - TOTTENHAM 2-0 (Belletti 19, Wright-Phillips 85)
DERBY COUNTY - WIGAN 0-1 (Sibierski 82)
EVERTON - MANCHESTER CITY 1-0 (Lescott 62)
MIDDLESBROUGH - LIVERPOOL 1-1 (Boateng 26 / Torres 71)
WEST HAM - FULHAM 2-1 (Ashton 28, Ferdinand 69 / Davies 8)
ARSENAL - BIRMINGHAM 1-1 (Adebayor 20-11m / O'Connor 48)
MANCHESTER UNITED - NEWCASTLE 6-0 (Ronaldo 49, 70, 88, Tevez 55, 90, Ferdinand 85)