Poraz Dinama, remi Rijeke i Hajduka na Poljudu

Najveće iznenađenje 20. kola HNL-a priredio je Varteks, koji je u Maksimiru pobijedio Dinamo 2-1. Rijeka i Hajduk su podijelili bodove

Jučer je remijem Intera i Zagreba (1-1) startao proljetni dio sezone HNL-a. Danas je odigrano još pet utakmica.
Nogometaši Dinama i drugi su put ove sezone izgubili od Varteksa – pretposljednja momčad lige u Zagrebu je slavila 2-1 “Modri” su pred oko šest tisuća gledatelja u prvom poluvremenu prikazali puno bolju igru i stvorili nekoliko izglednih prilika, koje nisu iskoristili Tadić, Mandžukić i Mikić. U četvrtoj minuti nastavka goste je u vodstvo iz “skraćenog kornera” doveo Mumlek, koji je uhvatio Kocha “na spavanju”. U 55. minuti za 2-0 zabio je Mujanović, koji je u Dinamovu mrežu spretno skrenuo Mumlekov ubačaj. Pet minuta kasnije domaćini ostaju s igračem manje. Izravni crveni karton zaradio je Čale nakon starta nad Mujanovićem, koji je sam krenuo prema Kochu. Na 2-1 smanjio je u 79. minuti Tadić, koji je nakon Modrićevog proigravanja bio precizan s desetak metara. Dinamo je do kraja pritiskao, no Zvonimir Soldo je u prvoj službenoj utakmici na klupi hrvatskog prvaka ipak poražen.
U derbiju kola Hajduk i Rijeka su na Poljudu odigrali bez pobjednika, 1-1. Poveli su gosti već u petoj minuti pogotkom Anasa Sharbinija, koji je sam izbio pred vratara Varvodića i hladnokrvno pospremio loptu u mrežu. U 18. minuti Rijeka ostaje s igračem manje, nakon što je Čagalj u kaznenom prostoru srušio Rukavinu. No, Rukavinin udarac s bijele točke "pročitao" je Žilić, koji je odbio loptu u korner. Hajduk je nakon ubačaja iz kuta ipak došao do izjednačenja - pucao je Rubil, Žilić je obranio ali je "otpadak" u mrežu pospremio Verpakovskis.  Do kraja utakmice zabilježeno je po nekoliko dobrih prilika na obje strane, no bez učinka. Zadovoljnija bodom svakako može biti Rijeka, koja je smanjila prednost Dinama na 11 bodova.
Šibenik je na Šubićevcu pobijedio Osijek 1-0, a gol odluke je postigao Krešimir Makarin nakon ubacivanja Govića. Šibenčani su bili bolji protivnik i zasluiženo su pobijedili
Zadar je u svojim Stanovima slavio nad koprivničkim Slaven Belupom 1-0. Poluvrijeme je završilo bez golova, a u drugom dijelu je oko 2500 gledatelja ipak vidjelo pogodak. Želimir Terkeš je pucao, lopta se odbila, na nju je natrčao kapetan Surač i poslao loptu u mrežu "farmacuta". Cibalia je u Vinkovcima svladala Međimurje 2-0. Željko Malčić doveo je domaće u vodstvo sjajnim golom iz 'slobodnjaka' s 25 metara udaljenosti u 25. minuti. Pobjedu Vinkovčana potvrdio je Luka Kujundžija nakon što je prešao nekoliko igrača u obrani i vrlo atraktivno svladao golmana Banovića.  U 63. minuti Međimurje je ostalo s igračem manje. Celišćak je nakon grubog starta dobio svoj drugi žuti karton i sudav ga je poslao u svlačionicu.