Poraz kao pobjeda: Lazio slavi prolazak u finale kupa Italije...

UZVRAT Roma je u gradskom derbiju pobijedila Lazio 3-2, ali Lazio ide u finale kupa jer je u prvoj utakmici slavio 2-0. U drugom polufinalu u srijedu igraju Napoli i Juventus

Nogometaši Lazija plasirali su se u finale talijanskog kupa iako su u uzvratnom gradskom derbiju izgubili od Rome s 2-3. U prvom susretu bilo je 2-0 za Lazio.

Lazio je poveo golom Sergeja Milinkovića-Savića u 37. minuti, a u 44. minuti je izjednačio Stephan El Shaarawy. Ciro Immobile je u 56. minuti opet doveo Lazio u prednost, no Roma je ipak došla do utješne pobjede golovima Mohameda Salaha (66, 90).

U drugom polufinalu u srijedu igraju Napoli i Juventus, a torinska momčad brani prednost od 3-1 iz prve utakmice.