Hrvatska pobijedila, propustila priliku popraviti i gol-razliku

Francuzi su dugo mučili našu reprezentaciju i bili na samo 9-8 pred kraj 3. četvrtine. Završilo je 14-11, što bi na kraju moglo presuditi u borbi za prolazak skupine EP-a

Hrvatska je nadigrala Francusku, a nakon osam golova na poluvremenu, činilo se da bi na kraju pobjeda mogla biti i prilično uvjerljiva. No u trećoj četvrtini Ivica Tucak nije mogao pronaći igrača koji se nije opustio, pa su Francuzi uspjeli doći na samo 9-8 minutu prije kraja četvrtine

U posljednjoj su naši opet ubacili u višu brzinu. Prošle su i dvije kombinacije s brzim dodavanjem na dva metra (Sukno za Buljubašića te Šetka za Lončara) kako bi se osigurala pobjeda, ali nije se osigurala i velika gol razlika.

Umjesto toga, Francuskoj su naši dopustili da zabije 11 golova, čime je gotovo izjednačila svoj ukupni učinak iz prva dva kola. Srbima su zabili samo pet, a Mađarima sedam golova

Upravo bi gol-razlika mogla biti presudna za Hrvatsku, s obzirom na remi protiv Španjolske prije dva dana. Naime, pobjednik skupine ide izravno u polufinale, a drugi i treći u četvrtfinale, pa Hrvatska mora uzeti bodove prvom favoritu za osvajanje naslova (Srbiji) i/ili domaćinu Europskog prvenstva (Mađarskoj).

U slučaju dva poraza, o trećem mjestu u skupini odlučila bi gol-razlika u odnosu na Španjolce, koji do kraja moraju igrati još sa Srbijom i Francuskom.

U pobjedi protiv Francuske treba istaknuti najboljeg igrača Hrvatske. Maro Joković s pet je golova došao do deset golova ukupno na Europskom prvenstvu, čime je barem privremeno preuzeo vrh ljestvice strijelaca u Budimpešti

Petar Muslim zabio je tri gola, Nikša Dobud dva, a Luka Lončar, Luka Bukić, Ivan Buljubašić i Sandro Sukno po jedan.

Hrvatska igra još sa Srbijom (subota, 16 sati) i Mađarskom (ponedjeljak, 20.30 sati).