Potencijalni Hajdukov protivnik nadigrao najjaču postavu Intera

Prođe li Vitoriju Guimaraes, u četvrtom pretkolu Hajduk će se sučeliti s Villarrealom koji već sada izgleda spremno za nadolazeće izazove u sezoni

U pripremnoj utakmici uoči početka sezone u Pescari, nogometaši Villarreala pobijedili su Inter 4-2.

'Žuta podmornica' Unaija Emeryja igrala je bez prvog napadačkog dvojca Gerarda Morena i Arnauta Danjujme, a njihov izostanak nije ih spriječio da talijanskom prvoligašu, koji je igrao u najjačoj postavi, zabije čak četiri gola.

Do vodstva su došli preko gola Alfonsa Pedraze u 29. minuti susreta dok je sedam minuta kasnije Romelu Lukaku zabio za izjednačenje. Francis Coquelin vratio je Villarreal u vodstvo pred kraj prvog poluvremena da bi nakon tri minute Pedraza zabio i povisio na 3-1. D‘Ambrosio je smanjio u 66., a za konačnih 4-2 zabio je Nicholas Jackson u 81. minuti. Marcelo Brozović zbog ozljede lista nije igrao.

Villarreal klub je s najvišim koeficijentom u play-offu Konferencijske lige, a prošle sezone igrali su polufinale Lige prvaka gdje su ispali od Liverpoola. Sezonu prije toga su izabranici Unaija Emeryja osvojili Europsku ligu.

Upravo je to potencijalna momčad protiv koje će Hajduk igrati u play-offu Konferencijske lige. Prva utakmica doigravanja igra se 18. kolovoza, a uzvrat 25. kolovoza.