Stigla nagrada za rad: Još jedan Hrvat debitirao za veliki Bayern

Nogometaši Bayerna pobijedili su u gostima Arminiju s 3-0 u utakmici 30. kola njemačke Bundeslige, te ponovno imaju devet bodova prednosti.

Bayern je poveo autogolom Danca Jakoba Laursena u 10. minuti, Serge Gnabry u sedmoj minuti nadoknade poluvremena povećao na 2-0, a konačan rezultat postavio je Jamal Musiala u 85. minuti.

Bayern je na prvom mjestu na ljestvici sa 72 boda, devet više od drugoplasirane Borussije Dortmund, a Arminia je na pretposljednjem, 17. mjestu na tablici s 26 bodova.

U sljedećem kolu Bayern će u derbiju dočekati Borussiju Dortmund.

Josip Stanišić je ušao u igru za Bavarce u 48. minuti, dok je u 89. minuti Gabriel Vidović (18) zamijenio Gnabryja i tako upisao prvi nastup za seniorsku vrstu bavarskog giganta što znači da Bayern itekako na njega računa u budućnosti.

Inače, Vidović je rođen u Augsburgu, a iz istoimenog kluba je 2016. prešao u Bayern. Gabriel, uz hrvatsko, posjeduje i njemačko državljanstvo, a u programu Hrvatskog nogometnog saveza je od početka 2020. kada je zaigrao za U17 reprezentaciju. Podsjetimo, Vidović je debitirao za Hrvatsku U19 i U21 reprezentaciju u razmaku od mjesec dana.