Pranjić zabio u porazu od Milana, Šimuniću samo bod

Prve večeri ovogodišnje Lige Uefe igra se ukupno 16 utakmica. Momčad Ivana Rakitića ostvarila je prvu pobjedu u ovom natjecanju

U stilu Panenke iz penala je Danijel Pranjić zabio četiri minute prije kraja, kada je Heerenveen već bio u debelom minusu. Autogol, pa golovi Gattussa i Inzaghija, donijeli su Milanu pobjedu na teškom gostovanju. Heerenveen ipak nije na toj razini...
Joey Šimunić odigrao je svih 90 minuta u remiju Herthe i Benfice. Argentinac Di Maria doveo u vodstvo Portugalce, a samo osam minuta nakon ulaska u igru izjednačio je Marko Pantelić.
Ivan Rakitić je ušao u igru u 71. minuti umjesto Fabiena Ernsta, no tada je sve već bilo rješeno. Schalke i PSG odigrali su potpuno ravnopravu utakmicu, no su Nijemci. Stoper PSG-a Mabiala poslao je loptu u svoju mrežu u 12. minuti, a Kuranyji je nastavio pet minuta prije kraja poluvremena. Altintop je zabio za 3-0, a Chantome je ublažio poraz Parižana u sudačkoj nadoknadi.
Alan Džagojev bio je centralni lik pobjede CSKA-a protiv Deportiva. Zabio je u 9. minuti iz slobodnjaka s 25 metara, a tri minute kasnije pogodio je i lijevom nogom na dodavanje Vagnera Lovea, koji je pogodio za konačnih 3-0 nakon 60 minuta.
Sevilla je sve riješila u dvije minute protiv Stuttgarta. U 15. minuti zabio je Romaric, minutu kasnije Renato i sve je riješeno. Prva tri boda osvojio je i Galatasaray, koji je u tursko-grčkom ogledu pobijedio Olympiacos golom Harryja Kewella. Nancy je neočekivano lako pobijedio Feyenoord (3-0), Ajax je izgubio kod Aston Ville, a Partizan nije mogao ni do boda protiv Sampdorije u Beogradu. Braga je 'jurišom' prešla preko Portsmoutha Nike Kranjčara, čiji povratak zasigurno jedva čekaju.

SKUPINA A
SCHALKE - PSG 3-1 (Mabiala 12-ag, Kuranyi 39, Altintop 69 / Chantome 90)
TWENTE - RACING 1-0 (Denneboom 6)

SKUPINA B
GALATASARAY - OLYMPIACOS 1-0 (Kewell 25)
HERTHA - BENFICA 1-1 (Pantelić 74 / Di Maria 51)

SKUPINA C
SEVILLA - STUTTGART 2-0 (Romaric 15, Renato 16)
PARTIZAN - SAMPDORIA 1-2 (Diarra 34 / Bonazzoli 20, Dessena 55)

SKUPINA D
UDINESE - TOTTENHAM 2-0 (Di Natale 24-11m, Pepe 86)
DINAMO - NEC 3-2 (Mandžukić 4, Balaban 81, Vrdoljak 84 / Carlos 15-ag, Janssen 78)

SKUPINA E
HEERENVEEN - MILAN 1-3 (Pranjić 86-11m / Jong-A-Pin 19-ag, Gattuso 23, Inzaghi 69)
BRAGA - PORTSMOUTH 3-0 (Aguiar 8, Cuesta 46, Alan 87)