Ostali susreti: Mariboru remi s Chelseajem, nemilosrdni Šahtar

Maribor je na Ljudskom vrtu odigrao sjajnih 1-1 protiv momčadi koju vodi Jose Mourinho, a strijelac prvog gola za Šahtar bio je Darijo Srna u 19. minuti utakmice

Liga prvaka ni u svom drugom dijelu četvrtog kola nije 'ostala dužna'. Na osam utakmica palo je ukupno 23 gola, a posebno su raspoloženi ponovno bili nogometaši Šahtara koji su nakon 7-0 u prošloj utakmici, ovaj put BATE-u zabili 'samo' pet. Mrežu je 'načeo' Darijo Srna udarcem s ruba šesnaesterca u 19. minuti kada se lopta na putu do gola odbila i završila u gornjem desnom kutu, a ponovno je za bjelorusku momčad koban bio Luiz Adriano koji je nakon pet golova u prvoj utakmici sada zabio još tri 'komada'.

Učinkovito je bilo i u Lisabonu gdje je Sporting s 4-2 svladao Schalke, a odličan rezultat ostvario je Maribor koji je na Ljudskom vrtu odigrao 1-1 protiv Chelseaja

Porto je na gostovanju kod Athletica slavio 2-0, a istim rezultatom slavila je i Barcelona u Amsterdamu protiv Ajaxa te Bayern u Münchenu protiv Rome. PSG je u Parizu slavio minimalno 1-0 protiv APOELA, dok je CSKA pobijedio Manchester City na Etihadu 2-1. Oba gola zabio je igrač iz Obale Bjelokosti Seydou Doumbia, koji je tako od ukupno deset golova u LP-u pet zabio 'građanima'. Spomenimo i kako su Yaya Toure te Fernandinho dobili po dva žuta kartona. Toure u 66. te 81., dok je Brazilac, koji je u igru ušao tek na početku drugog poluvremena, svoja dva isključujuća kartona 'zaradio' u 62. i 70. minuti.