Prosinečki izgubio od Šahtara u debiju na klupi Azerbajdžana

Bivši hrvatski reprezentativac Robert Prosinečki porazom u pripremnoj utakmici protiv Šahtara otvorio je izbornički mandat na klupi reprezentacije Azerbajdžana

Azerbajdžanska reprezentacija nije se dobro provela u Osijeku protiv Hrvatske (6-0) prošlog listopada, no zato je puno bolju igru pružila u prvoj utakmici pod izborničkim vodstvom Roberta Prosinečkog . Protivnik Azerima u Antaliji bio je odlični Šahtar, a rezultat - korektni poraz rezultatom 2-1 .

Douglas Costa u 37. minuti doveo je ukrajinski klub u vodstvo fantastičnim golom s 25 metara nakon slobodnjaka, a šest minuta poslije uzvratio je Namik Aleskerov golom iz kontre za 1-1.

Pobjedu "rudarima" donio je Ismaily golom s ruba šesnaesterca sredinom drugog poluvremena. Za reprezentaciju Azerbajdžana nastupio je i Ruslan Kurbanov , novi napadač Hajduka.