Prva HNL: Ćiri i deveti poraz na Poljudu

Hajduk je na Poljudu u derbiju kola pobijedio Zagreb 3-1. Dinamo je na Maksimiru pobijedio Šibenik i stigao do 18. uzastopne pobjede

Ćiro Blažević ostat će barem još jednu sezonu u hrvatskom nogometu. Zarekao se da neće otići dok u HNL-u ne pobijedi Hajduk na Poljudu. U osam dosadašnjih susreta to mu nije pošlo za rukom. Nije ni u devetom. Hajduk je pobijedio Zagreb 3-1. Junak susreta zasigurno će postati mladi Marin Ljubičić, koji je nakon lijepoga gola glavom u Šibeniku ponovno bio strijelac za vodstvo Hajduka 1-0. Zagreb nije pokazao baš ništa, osim prekrasnog Pejićeva gola iz slobodnog udarca i petnaestak navijača, koji su prvi put organizirano pohodili Poljud. Iako su izveli početni udarac, Šibenčani su uspjeli primiti gol već u 53. sekundi. Lopta je došla do Eduarda, koji je centrirao, a na dva metra primio ju je Mikić. Prvi je udarac Čavlina obranio, ali Mikić je, nakon što se nekoliko puta okrenuo traživši loptu, odbijanac pospremio u mrežu za svoj prvi gol nakon povratka u Maksimir. I to je bilo sve što je Dinamo napravio u prvom poluvremenu. U drugom dijelu prestala je kiša, a Dinamo je počeo nešto igrati i zabio još dva gola - Mikić još jedanput, u 76. minuti, i Tadić, tri minute kasnije, za 18. uzastopnu pobjedu Dinama. Elvis Scoria odmarao je šest standardnih prvotimaca Slaven Belupa za predstojeće finale Kupa s Dinamom, što je trener Varteksa Zlatko Dalić iskoristio za prvu pobjedu nad klubom iz Koprivnice. Varaždinci su u prvom poluvremenu ispustili prednost od dva gola, a u drugom dijelu nadoknadili su zaostatak od 2-3 i na kraju slavili 4-3. Sedam golova vidjeli su gledatelji i na Gradskom stadionu u susretu Osijeka i Međimurja. Domaćini su potpuno nadigrali goste i već nakon 37 minuta igre rezultat je glasio nevjerojatnih 5-1. Čak tri gola u prvih 30 minuta zabio je Stjepan Jukić. Nogometaši Pule propustili su u domaćoj utakmici protiv Kamen Ingrada prvu prigodu za prijevremeno osiguranje prvoligaškog statusa i izbjegavanje dodatnih kvalifikacija. Usprkos velikom broju prilika domaćeg sastava utakmica je završila 0-0. Veliko iznenađenje na Kantridi. Cibalia je porazila Rijeku 2-1 i tako se s Pulom održala u borbi za desetu poziciju, koja znači siguran ostanak u Prvoj HNL. Vinkovčani u posljednje vrijeme igraju u doista dobroj formi, a u posljedna četiri kola triput su pobijedili i jedanput remizirali.