Prvi put utakmicu u Bundesligi sudila je žena i odmah briljirala

Hertha i Werder remizirali su 1-1 u nedjeljnoj utakmici trećeg kola Bundeslige koju je prvi put sudila jedna žena. Policajka Bibiana Steinhaus odmah je pokazala kako nije impresionirana

Dvoboj između berlinske Herthe i Werdera, koji je završio 1-1, ušao je u povijest njemačkog nogometa kao prvi bundesligaški ogled kojeg je sudila žena.

Utakmicu je vodila 38-godišnja policajka Bibiana Steinhaus, a nakon utakmice dobila je pohvale za obavljeni posao.

Među prvima koji joj je čestitao bila je zvijezda Bayerna Franck Ribéry.

"Čestitam, sjajno obavljen posao", napisao je Francuz na Twitteru.

Steinhaus se bavi suđenjem od 1999. godine, a do sada je vodila više od 80 utakmica druge njemačke lige.

Utakmica je završila 1-1. Hertha je povela u 38. minuti golom Mathewa Leckieja nakon što je sutkinja odlično procijenila akciju te pustila prednost domaćinima, a izjednačio je Thomas Delaney u 59. minuti.

Steinhaus je na utakmici dodijelila tek jedan žuti karton, a zaradio ga je Per Skjelbred u 36. minuti.