Rakitić asistirao, Arsenal bez Eduarda da Silve

Schalke je u pripremnom susretu svladao Middlesbrough 3-0, Arsenal niželigaša Barneta 2-0, a Portsmouth Yeovil 2-0

Schalke je u pripremnom susretu pobijedio Middlesbrough 3-0, a Ivan Rakitić zapaženo je odigrao prvih 45 minuta. U trećoj minuti prošao je sjajno po lijevoj strani, ubacio i Kuranyi je zabio za 1-0. A i akcija za drugi gol krenula je od Rakitića. - Vidi se da se odmah uklopio, bit će još bolji - kazao je član stručnog stožera reprezentacije Nikola Jurčević. Eduardo da Silva nije nastupio za Arsenal koji je odigrao prvu pripremnu utakmicu sezone protiv niželigaša Barneta i lako pobijedio 2-0. Da Silva još čeka radnu dozvolu. Prvi pogodak za Arsenal zabio je Togoanac Emanuel Adebayor u 17. minuti, a konačni rezultat postavio je mladi Barazite. Niko Kranjčar odigrao je prvo poluvrijeme za Portsmouth u pripremnoj utakmici protiv Yeovila. Momci s Fratton Parka pobijedili su 2-0 golovima Lualuae u 20 min. i Trialista u 57. minuti.