Real i dalje nezaustavljiv, u Villarrealu sedam golova

Pobjedu kod Levantea Real je osigurao tek u posljednjih 15 minuta, a najatraktivnija utakmica dana je dvoboj Villarreala i Deportiva

Prednost pred Barcelonom Real Madrid je zadržao i nakon ovoga kola. Do zadnjih 15 minuta Levante je držao veliku "nulu" pred svojim navijačima, a onda je stvar u svoje ruke odlučio preuzeti Ruud van Nistelrooy. Zabio je iz penala, a pobjedu potvrdio dvije minute prije kraja.
Pravi nogometni "show" gledatelji su vidjeli u Villarrealu. Sedam golova, dva preokreta, tri penala, crveni karton... Poveo je Deportivo iz penala, četiri minute kasnije istom mjerom je uzvratio Rossi. Deportivo je vodio i nakon gola Ama u 59. minuti, a veliki preokret donio je Turčin Nihat. Zabio je dva gola u tri minute, a potvrdu pobjede donio je Tomasson, opet iz penala.
Joseba Llorente, bivši igrač madridskoga Reala, potopio je Recreativo s tri gola. Uzbudljivo je bilo i u Almeriji. Domaćin je pobjedu protiv Espanyola osigurao tek u samoj završnici preko nigerijskoga napadača Uchea. Betis je u Sevilli protiv Getafea vodio 3-0, pa umalo ispustio pobjedu. Uz dva gola Diega Milita Zaragoza je odigrala 2-2 s Mallorcom.
U zadnjoj utakmici dana greška golmana Hildebranda donijela je Atleticu pobjedu protiv Valencije, koja je imala 'milijun' šansi.

REZULTATI, 19. KOLO
ALMERIA - ESPANYOL 1-0 (Uche 88)
OSASUNA - RACING 0-2 (Colsa 82, Alvarez 83)
BETIS - GETAFE 3-2 (Pavone 4, Edu 34, Belenguer 60-ag / De la Red 62, Moral 78)
VALLADOLID - RECREATIVO 3-1 (Llorente 7, 24, 89 / Camunas 45)
VILLARREAL - DEPORTIVO 4-3 (Rossi 31-11m, Nihat 67, 69, Tomasson 81-11m / Sergio 27-11m, Amo 59, Guardado 90) - amo crveni u 80
ZARAGOZA - MALLORCA 2-2 (Milito 24, 37 / Varela 18, Guiza 62)
LEVANTE - REAL MADRID 0-2 (Van Nistelrooy 76-11m, 88)
ATLETICO - VALENCIA 1-0 (Agüero 28)