Real Madrid uvjerljiv protiv Levantea, Zaragoza ispala

Madriđani su se od navijača na svom Santiago Bernabeu oprostili uvjerljivom igrom i pobjedom protiv posljednjeplasiranog Levantea 5-2

U posljednjem, 38. kolu španjolskog prvenstva, prvak Real je zaključio sezonu pobjedom od 5-2 protiv "fenjeraša" Levantea, kojem se uz Murciju na putu u niži razred priključila Zaragoza.
Madriđani su se od navijača na Santiago Bernabeu oprostili uvjerljivom igrom i pobjedom protiv posljednjeplasiranog Levantea. Utakmica gotovo nije odigrana, no gostujući igrači, kojima vodstvo kluba duguje 18 milijuna eura, u posljednji trenutak su ipak odustali od bojkota. U revijalnom dvoboju sa sedam pogodaka Real je tako još jednom proslavio 31. naslov prvaka.
Uoči odlučujućih dvoboja na dnu ljestvice je bilo mnogo kombinacija, u kojima su uz Zaragozu svoju računicu tražili Osasuna, Recreativo i Valladolid. U najlošijoj poziciji bila je upravo Zaragoza, koja je na kraju “pala” kod Mallorce.
Domaćinima je trebala pobjeda u borbi s Racingom za Kup Uefa. Mallorca je slavila 3-2, te izbacila goste u drugu ligu iz koje su došli 2002. godine.
Racing je na kraju ipak bio uspješniji od Mallorce – šesto mjesto i prvi proboj u Europu u povijesti kluba, domaćinima je u dvoboju s Osasunom donio Bolado pogotkom u 85. minuti.
Kup Uefa još je izborila petoplasirana Sevilla, te pobjednik Kupa kralja, Valencia, a Mallorca će ići u Intertoto kup.
Valencia, koja je tek u prošlom kolu osigurali ostanak, sa 3-1 je svladala Atletico, koji je ranije izborio četvrto mjesto i kvalifikacije za Ligu prvaka. Cijeli posao za domaćine napravio je David Villa – njegov ubačaj je u 11. minuti u vlastitu mrežu skrenuo Seitaridis. Villa je nakon toga postigao dva “prava” pogotka, a poraz Atletica ublažio je Aguero u 75. minuti.
Remijem “susjeda” na ljestvici, Getafea i Betisa koji su osvojili 13. i 14. mjesto, od klupe domaćina se vrlo vjerojatno oprostio Danac Michael Laudrup. Getafe je mogao doći i do pobjede, ali je vratar gostiju Doblas u 37. minuti obranio kazneni udarac kojeg je izveo Cortes.

PRIMERA, POSLJEDNJE 38. KOLO

Valencia – Atletico 3-1 (Seitaridis 11.-ag, Villa 40., 55. / Aguero 75.)
Getafe – Betis 1-1 (Moral 4. / Nano 69.)
Mallorca – Zaragoza 3-2 (Guiza 14., Webo 65., Castro 90.+1. / Oliveira 55., 90.+3.)
Racing – Osasuna 1-0 (Bolado 85.)
Recreativo – Valladolid 1-1 (Guerrero 90. / Llorente 40.)
Real – Levante 5-2 ( Van Nistelrooy 23., 41., Ramos 28., 78., Sneijder 55. / Geijo 53., 64.)
Deportivo – Vilarreal 0-2 (Fernandez  34., Franco 90.)
Espanyol – Almeria 1-3 (Garcia 59. / Melo 43., Crusat 54., Paunović 90.)
Sevilla – Athletic 4-1 (Kanoute 41., 81., Keita 79., Navas 86. / Aduriz 3.-11m)

TABLICA: 1. Real Madrid 85, 2. Villarreal 77, 3. Barcelona 67, 4. Atlético 64, 5. Sevilla 64