Remi Montpelliera i Toulousea na otvaranju uz čak tri 'crvena'

Glavni protagonist susreta bio je sudac Gautier koji je pokazao čak tri crvena kartona, dva Toulouseu i jedan Montpellieru. Završilo je bez pobjednika 1-1...

Započela je nova sezona francuskog nogometnog prvenstva. Aktualni prvak Montpellier dočekao je kod kuće Toulouse, a završilo je bez pobjednika 1-1...

Glavni protagonist susreta bio je sudac Antony Gautier koji je pokazao čak tri crvena kartona, dva Toulouseu i jedan Montpellieru. Inače, prvi je pocrvenio Montpellierov Jamelle Saihi u 39. minuti, da bi Adrien Regattin i Christopher Aurier zaslužili isključenja u razmaku od samo 11 minuta drugog dijela, između 73. i 84. minute, tako da je Toulouse završio susret brojčano deficitaran.

Poveo je Montpellier na oduševljenje domaćih navijača u 34. minuti golom Souleymanea Camare nakon asistencije Johna Utake, a izjednačio je u 72. "džoker" s klupe Wissam Ben Yedder.

Ostatak utakmica 1. kola igra se tijekom vikenda.