Rijeka nakon Kramarića: Poraz od Kopra uz sjajan gol Leovca

Došli smo iz faze priprema u kojoj je naglasak na fizici, ali to nam ne smije biti alibi. Neke dijelove smo odigrali dobro, druge malo slabije i rezultat je takav kakav je...

U svojoj prvoj pripremnoj utakmici uoči proljetnog dijela sezone nogometaši Rijeke poraženi su od Kopra 1-2. Iako je momčad Matjaža Keka igrala vrlo dobro u prvom poluvremenu, na odmor je otišla u rezultatskom minusu nakon što je tri minute prije kraja prvih 45 minuta Rahinovič s pet metara zabio nakon ubačaja iz prekida

U drugom su poluvremenu zamjene uobičajeno poremetile ritam, a u 75. minuti slovenska je momčad povisila vodstvo preko Ščulca. Rijeka je pet minuta prije kraja smanjila nakon fantastičnog udarca Leovca s 20 metara, a iako je do kraja utakmice imala još dvije prilike, nije uspjela izjednačiti rezultat. U takvim situacijama teško je ne pomisliti na Andreja Kramarića koji će, bilo je to vidljivo i danas, itekako nedostajati momčadi Rijeke

- Došli smo iz faze priprema u kojoj je naglasak na fizici, ali to nam ne smije biti alibi. Neke dijelove smo odigrali dobro, druge malo slabije i rezultat je taj koji je. Možemo reći da nam se ovo dogodilo ovdje u ovoj fazi priprema jer imamo dovoljno vremena da naučimo iz pogrešaka i popravimo što treba do nastavka prvenstva. Trebat će vremena da se igrači koji su stigli uključe u naš sistem a onda će sigurno sve izgledati puno bolje – rekao je veznjak Goran Cvijanović.

Nakon ove utakmice Rijeka se vraća treninzima na Kantridi do odlaska u Španjolsku na završni dio priprema. Iduća pripremna utakmica na rasporedu je 21. siječnja protiv Ingolstada. Usput rečeno, nitko još uvijek ne zna gdje je Mato Jajalo koji je nedavno pobjegao s priprema i uputio se u nepoznatom smjeru