Sluga spašavao Rijeku, Zebec nervirao Bjelicu... Nula-nula!

Večerašnji derbi bio je uvod u finale Kupa koje Rijeka i Dinamo igraju 22. svibnja u Puli. Bišćan je postavio bunker, Dinamo dominirao pa naletio na Slugu. Remi 0-0 s kojim zadovoljnija mora biti Rijeka

Rijeka i Dinamo na Rujevici su odigrali jedno od svojih manje impresivnih sučeljavanja. Igor Bišćan odabrao je mega-zatvorenih 5-4-1, Dinamo je bio u apsolutnoj kontroli situacije, ali bez preciznosti u ono malo pravih šansi koje je stvorio.

Od svih najviše energije na travnjaku je pokazao Nenad Bjelica žestokim protestima kod četvrtog suca nakon dva Punčecova starta na Atiemwenu i Mori.

Na prvu pravu priliku čekalo se 26. minuta. Dinamov korner, Amir Rrahmani puca sa 6-7 metara, a Simon Sluga: fenomenalno brani. Naredna je došla u finišu prvog dijela: opet Rrahmani, ovaj puta silovito iz daljine, a Sluga opet vrhunski brani.

Dinamo je 99% vremena pokušavao razbiti bijeli blok, Rijeka 99% vremena čekala da joj se ponovi prošli derbi s Modrima na Rujevici kada je jedna, Čolakova lopta donijela pobjedu.

U nastavku odlične su šanse promašivali Atiemwen i Stojanović, Rijeka zapravo nije imala nijednu pravu situaciju za poentiranje i priča je završila bez golova što je, zapravo: vrhunski ishod za bunkeraški postavljenu Rijeku.