Ronaldinho spasio Milan, Valenciji bod s Dancima

U četvrtak navečer u Ligi Uefe je odigrano svih 16 utakmica. Najveće iznenađenje je poraz Seville u Belgiji, a Galatasaray je slavio kod Benfice

Milan protiv Brage na San Siru nije mogao kroz 90 minuta uspostaviti očekivanu dominaciju i sve je palo na Ronaldinhova leđa. Brazilski genijalac je duboko u sudačkoj nadoknadi, u 93. minuti, opalio s vrha šesnaesterca i pogodio u lijevi donji kut golmana Eduarda. Nakon dva kola Milanezi imaju maksimalan učinak i blizu su drugome krugu...
Standard je u Belgiji odigrao sjajnu utakmicu protiv Seville i golom Mbokanija došao do vrijedne pobjede. Zadovoljni rezultatom neće biti ni na Mestalli. Valencia je pred svojim navijačima povela protiv Kobenhavna preko Morientesa, no pet minuta prije kraja izjednačio je Santin iz slobodnjaka.
Steve McLaren se vratio na Otok kao trener Twentea, no kući se njegova momčad vraća bez bodova. Manchester City je, golovima ovoljetnih pojačanja Wright-Phillipsa i Robinha, te napadača Benjanija, slavila 3-2 u utakmici u kojoj su imali i dva gola prednosti. Englezi su slavili i u Češkoj, gdje je Aston Villa golom Carewa pobijedila prašku Slaviju.
Heerenveen Danijela Pranjića doživio je pravi potop u Wolfsburgu, gdje je domaćin ispratio Nizozemce s pet komada. Ivan Rakitić je odigrao 63 minute u remiju Schalkea na gostovanju u Santanderu kod Racinga. Bod je osvojila i Hertha, koja je s Joeyjem Šimunićem u sastavu odigrala 0-0 u Ukrajini kod Metalista.

SKUPINA A
RACING - SCHALKE 1-1 (Tchite 57 / Engelaar 61)
MANCHESTER CITY - TWENTE 3-2 (Wright-Phillips 2, Robinho 57, Benjani 62 / Elia 17, Wielaert 65)
TABLICA: Schalke 4, Man. City 3, Twente 3, Racing 1, PSG 0.
SKUPINA B
METALIST - HERTHA 0-0
BENFICA - GALATASARAY 0-2 (Emre Asik 51, Ümit Karan 69)
TABLICA: Galatasaray 6, Hertha 2, Metalist 1, Benfica 1, Olympiacos 0.
SKUPINA C
STUTTGART - PARTIZAN 2-0 (Gomez 77, 80)
STANDARD - SEVILLA 1-0 (Mbokani 38)
TABLICA: Sampdoria 3, Sevilla 3, Standard 3, Stuttgart 3, Partizan 0.
SKUPINA E
WOLFSBURG - HEERENVEN 5-1 (Džeko 34, 61, Grafite 39, Misimović 53, Krzynowek 71 / Väyrynen 31)
MILAN - BRAGA 1-0 (Ronaldinho 90)
TABLICA: Milan 6, Wolfsburg 3, Braga 3, Portsmouth 0, Heerenveen 0.