Rudeš ostaje na začelju! Inter otvorio kolo derbija pobjedom

Inter je u prvoj utakmici 13. kola HNL-a u Zaprešiću s 3:1 dobio Rudeš.

Domaćin je tako došao do druge pobjede zaredom nakon reprezentativne stanke. U prošlom su kolu, u Koprivnici svladali Slaven Belupo s 2:1, a prvi pogodak na današnjoj utakmici postigao je Čirjak u 16. minuti.

Na poluvrijeme se otišlo s minimalnim vodstvom Intera, a povećanje prednosti donosi Šarić u 17. minuti nastavka. Bez obzira na rezultatski zaostatak, Rudeš se nije predavao, a smanjenje zaostatka u 79. minuti gostima donosi Budimir svojim četvrtim pogotkom ove sezone.

Samo minutu nakon toga, Andrić postiže svoj treći gol u posljednja dva kola te tako otvrđuje  drugu uzastopnu pobjedu svoje momčadi.

Inter je ovom pobjedom preskočio Lokomotivu (koja ima utakmicu manje) na petom mjestu, dok je Rudeš trećim porazom u nizu ostao na dnu tablice sa sedam osvojenih bodova u 13 odigranih kola.