Rudež bolji u okršaju Hrvata, ali Bogdanovićevi su slavili...

Drugi put ove sezone momčad Bojan Bogdanovića svladala je onu Damjana Rudeža u okršaju hrvatskih reprezentativaca u NBA ligi. No Rudež je imao puno bolji učinak

Izravan dvoboj za osmu poziciju Istočne konferencije, okršaj klubova dvojice hrvatskih reprezentativaca u NBA ligi, Bojana Bogdanovića i Damjana Rudeža, pripao je košarkašima Brooklyna koji su svladali Indianu kod kuće 111-106.

Iako su njegovi izgubili, Rudež je bio puno efikasniji od Bogdanovića. Igrao je 19 minuta i postigao 12 poena uz šut 5/6, od čega deset u drugoj četvrtini. Bojan je dobio osam minuta i nije uputio nijedan šut. Najbolji je kod pobjednika, kao i obično, bio Brook Lopez s 24 koša i 11 skokova, a na drugoj strani George Hill ubacio je 28.

Bila je to četvrta pobjeda Netsa u nizu i druga uzastopna nad Indianom u tri ovosezonska okršaja, čime su zadržali poziciju koja im jamči doigravanje u Istočnoj konferenciji (33-40). Indiana je s omjerom 32-42 na desetom mjestu.

Neven Spahija sa svojom je Atlantom kao pomoćnik izgubio na gostovanju kod Detroita 105-95, čime je njegova momčad vjerojatno izgubila mogućnost da na kraju osnovnog dijela sezone bude najbolja momčad lige. Golden State bježi Hawksima pet pobjeda na vrhu.