Rukavina i Gabrić Hajduku donijeli pobjedu na Poljudu

Splićani su zabijali na kraju prvog poluvremena i u samoj završnici utakmice. Oba gola bila su vrlo lijepa, prvi nakon kombinacije, drugi iz daljine

Fantastična minijatura Florina Cernata na desnoj strani Belupova peterca izbacila je cijelu protivničku obranu. Rumunj je napravio korak i savršeno nabacio za Antu Rukavinu, koji je bez problema s 4-5 metara glavom pogodio praznu mrežu. Ovaj je potez Hajdukova fantaziste obilježio ogled Hajduka i Slaven Belupa, odigranog u pravom "haenelovskom" ritmu. Gosti nisu imali snage za pravi pritisak na gol Hajduka, a domaćinu je nedostajalo ideje i kreativnosti da ranije otkloni sve dvojbe. Ovako je to učinio tek u sudačkoj nadoknadi...
Šehić je snažno odapeo u 22. minuti, pucao je s ruba šesnaesterca punom nogom, ali ta je lopta otišla nekoliko centimetara kraj stative. Bila je to najbolja šansa u prvom poluvremenu, no Hajduk je bio bolja momčad i zasluženo vodio.
U nastavku se sve vrtjelo oko Florina Cernata, Hajduk je dominirao, ali pravih šansi nije bilo. Sve do 92. minute, kad je bljesnuo Drago Gabrić. U igru je samo pet minuta ranije ušao mladi Duje Čop, koji je pokrenuo ovu akciju. Ušao je prema sredini, ostavio za Gabrića, a ovaj je punom nogom pogodio lijeve Ivešine rašlje. Sjajan gol, jedan od onih koje bi bilo lako smjestiti i na veće europske nogometne pozornice...