Rukometašice izborile osminu finala, sada ih čeka Rumunjska

Hrvatske rukometašice izborile su osminu finala SP-a u Brazilu. U posljednjem susretu u skupini bile su bolje od Argentine 23-17 i prošle u idući krig natjecanja

Hrvatske rukometašice okončale su fazu natjecanja po skupinama na Svjetskom prvenstvu u Brazilu pobjedom nad Argentinom rezultatom 23-17 (9-11), te će u osmini finala igrati protiv Rumunjske.

Bila je to utakmica u koju su izabranice Vladimira Canjuge ušle znajući da su osigurale kako plasman u osminu finala, tako i drugo mjesto u skupini D budući je u ranijem terminu Danska savladala Švedsku 20-19. Tako će u osmini finala Hrvatska igrati protiv trećeplasirane ekipe iz skupine C, a to je Rumunjska.

Hrvatska je protiv Argentine odigrala ispod razine, pa je tako na poluvremenu gubila 9-11, a do prvog je vodstva u utakmici stigla u 44. minuti kada je povela 14-13. Nakon što je povela, naša ekipa prednost nije ispuštala i upisala je četvrtu pobjedu u petom nastupu u rezultatski nevažnom susretu.

Najbolji strijelac naše ekipe bila je Maja Zebić sa 6 golova, a slijedila ju je Dijana Jovetić s 4 gola.

Sada Hrvatskoj predstoji dva dana odmora, a utakmica protiv Rumunjki na rasporedu je u ponedjeljak.