Rusi 'pomeli' Hrvatsku: Dodig i Mektić izgubili i treći dvoboj

U posljednjem meču Hačanov i Rublev su u igri parova bili bolji od Ivana Dodiga i Nikole Mektića sa 7-6 (3), 6-4. Hrvatska je u tri meča osvojila svega jedan set

Hrvatska teniska reprezentacija krenula je u obranu naslova pobjednika Davis Cupa porazom od Rusije s 0-3 u susretu 1. kola B skupine završnog turnira novog formata Davis Cupa.

ĆORIĆ - HAČANOV 7-6, 4-6, 4-6 Hrvatska izgubila od Rusije, Hačanov preokrenuo Ćorića

Rusija je osigurala pobjedu u prva dva meča nakon što je Andrej Rubljov pobijedio Bornu Goju sa 6-3, 6-3, a zatim Karen Hačanov porazio Bornu Ćorića sa 6-7 (4), 6-4, 6-4.

GOJO - RUBLJOV 3-6, 3-6 Rubljov donio prvi bod Rusiji, Borna Gojo debitirao porazom

U prvom meču dana Borna Gojo, 21-godišnji debitant u našoj teniskoj reprezentaciji, poražen je od Andreja Rubljova sa 3-6, 3-6 poslije sat i osam minuta igre, dok je kasnije naš prvi reket Borna Ćorić izgubio od Karena Hačanova 7-6 (4), 4-6, 4-6.