Šahtaru ugodna prednost pred uzvrat u Marseilleu

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa Uefe Šahtar je pobjedom 2-0 nad Marseilleom stekao više nego ugodnu prednost pred uzvrat u Francuskoj

Nogometaši Šahtara pobijedili su Marseille na domaćem terenu u prvoj četvrtfinalnoj utakmici kupa Uefe 2-0. Terensku premoć domaćini su u Donjecku kapitalizirali u 39. minuti, kad je Hubschmann zabio za vodstvo 1-0. Sve je u toj akciji napravio hrvatski reprezentativac Darijo Srna, na njegov centaršut loše je reagirao golman Steve Mandanda, a Hubchmannu je preostalo samo pospremiti loptu iza njegovih leđa. Nastavio je Šahtar dominirati, a do drugog gola stigli su u 65. minuti. Luiz Adriano probio se po desnoj strani nakon što je Srna izbacio loptu iz svoje polovice, te servirao odličnu loptu Jadsonu, koji je zabio za ugodnu prednost pred uzvrat u Marseilleu. Imali su u toj utakmici Francuzi nekoliko konkretnih šansi, no njihovi su napadači u Donjecku zakazali.