Sampdorijina rezerva za domaći poraz Hajduka

Hajduk je propustio nekoliko velikih prigoda i Talijani su to znali kazniti. Potkraj prvog poluvremena gol odluke zabio je Campagnaro

Nikada prije Hajduk nije na Poljudu izgubio od nekog talijanskog kluba. Ovoga puta je. Tako je 'odlučio' argentinski branič Hugo Campagnaro, koji je golom donio prednost Sampdoriji i kaznio Hajduk za sve propuste. A bilo ih je... Otvorio je Rubil prigodom u 8. minuti, a dvije minute kasnije Hajduk je propustio ono što se propustiti ne smije. Dosuđen je indirekt na petercu Talijana, pucao je Cernat i pogodio - prečku. Odbijenu loptu opalio je Andrić i pogodio - prečku. Florin Cernat je u 14. minuti pucao sa 17 metara i pogodio - stativu. Nikako lopta nije htjela u gol... Bilo je u nastavku još nekoliko šansi, a potkraj poluvremena 'ukazao' se taj Campagnaro. Ušao je u 42. minuti, a već u 44. skrenuo je ubačaj Volpija i Sampdoria je povela. U nastavku je Hajduk nešto pokušavao, ali uglavnom je sve to izgledalo jalovo i bezopasno. Sve osim pokušaja Bartolovića, koji je trebao biti nekakav joker, u 66. minuti. Andrić mu je 'servirao' loptu na peterac, ali ovaj je u maniri najokorjelijih HNL-ovaca prepucao visoko preko gola. Bilo je još nekoliko polu-prigoda na obje strane, ali nakon svega 35.000 gledatelja je kući uglavnom otišlo razočarano. Za dva tjedna na rasporedu je uzvrat, no jasno je da je Samp jednog nogom u sljedećem krugu... Talijani su čvrsti, dobro posloženi i kvalitetniji od Hajduka koji nikako da opravda toliko glasne najave. HAJDUK - SAMPDORIA 0-1 (0-1) STRIJELAC: 0-1 Campagnaro (44). HAJDUK: Balić - Buljat, Sablić ('46 Pandža), Živković, Hrgović - Andrić, Damjanović ('80 Linić), Rubil ('57 Bartolović) - Cernat - Rukavina, Kalinić. SAMPDORIA: Castellazzi - Lucchini, Sala, Accardi ('42 Campagnaro) - Zenoni, Sammarco, Volpi, Pieri ('77 Ziegler) - Delvecchio, Bellucci - Caracciolo ('63 Montella).