San Antonio pomeo Memphis u prvoj utakmici finala Zapada

U svojem AT&T centru Spursi su pokazali dominaciju u prvoj utakmici finala doigravanja Zapadne konferencije pobijedivši nedorasle Grizzliese 105-83

Košarkaši San Antonio Spursa dominatno su započeli finalnu seriju doigravanja Zapadne konferencije pomevši Memphis Grizzliese u Teksasu 105-83.

U AT&T centru Spursi su od samog početka dominirali te su pitanje pobjednika praktički riješili već nakon prve četvrtine kad su stvorili prednost od 17 koševa. Gosti su nagovjestili povratak u trećoj četvrtini smanjivši na 62-56 tricama Pondextera, no ozbiljnije Memphis nije uspio zaprijetiti.

O sjajnoj šuterskoj večeri domaćina govori 14 trica najboljoj obrani lige,  dok je Memphis imao mizeran šut iz igre od 53 posto.

Najbolji kod San Antonija bio je Tony Parker s 20 koševa i 9 asistencija, Kawhi Leonard s 18 i Danny Green sa 16 koševa. Kod gostiju najefikasniji su bili Quincy Pondexter sa 17 i Marc Gasol s 15 koševa.

Druga utakmica finala igra se u utorak, ponovo u San Antoniju.