Šarićev rekord u Phoenixu, a Bender predvodio viceprvaka!

Ivica Zubac imao je čak 12 skokova u pobjedi Clippersa nad Warriorsima, a Mario Hezonja nije promašio šut u slavlju Portlanda protiv Phoenixa. U dva međusobna okršaja Hrvati su bili jako dobri

Dva "hrvatska" derbija odigrana su u noći na srijedu u NBA ligi, a dvojica Hrvata u njima posebno su briljirala. Dario Šarić imao je najbolji učinak sezone u Phoenixu u porazu kod Portlanda Marija Hezonje 121-105.

Šiši je u 39 minuta ostvario "double-double" od 24 koša (dvice 5/10, trice 4/6) i 11 skokova, a imao je i dvije asistencije. I Hezonja je bio odličan u samo 14 minuta na parketu, zabio je osam poena bez promašaja (dvice 1/1, trice 2/2).

Prvi strijelac na utakmici bio je Suns Devin Booker s 29 koševa, a Damian Lillard na drugoj strani ubacio je 25.

Dragan Bender dočekao je pravu priliku kod doprvaka Golden Statea i objeručke je prihvatio. U hercegovačkom okršaju s Golden Stateom protiv LA Clippersa Ivice Zupca Čapljinac je u 25 minuta ubacio 23 poena i dodao sedam skokova i tri asistencije, što mu je uvjerljivo najbolje izdanje u Warriorsima.

Štoviše, gotovo je izjednačio najbolji učinak karijere u NBA-u koja traje 2016., jednak broj poena uz nešto više skokova i asistencija imao je u utakmici Phoenixa i Denvera prije dvije sezone.

Bio je najbolji pojedinac kod Golden Statea, ali nije i pobijedio. Clipppersi su bili bolji 131-107, a Ivica Zubac u 19 minuta imao je samo četiri poena, ali čak 12 skokova. Njegov suigrač Kawhi Leonard ubacio je 23.