Seria A: Cassano je potpisao Milanovu uvjerljivu pobjedu

Već u osmoj minuti mrežu Parme načeo je Clarence Seedorf. Antonio Cassano uskoro je povisio na 2-0, a Robinho je zabio dva gola za konačnu pobjedu

Nogometaši Milana slavili su vrlo uvjerljivo protiv Parme pobjedu na svom San Siru u utakmici 25. kola talijanske Serije A. 'Rossoneri' su pobijedili 4-0. Osma pobjeda u posljednjih devet međusobnih ogleda ovih momčadi na San Siru najavljena je već u 25. sekundi susreta kada je udarac Clarencea Seedorfa "zagrijao" gostujućeg golmana Antonija Mirantea. Prvi međusobni sraz Seedorfa i Parminog golmana otišao je tako na Miranteovu stranu, međutim, već u osmoj minuti Nizozemac je poentirao.

Veći dio posla pritom je obavio Zlatan Ibrahimović koji je sjajnom loptom izbacio Parminu obranu nakon čega je Seedorfu preostalo samo zaobići Mirantea i pogoditi praznu mrežu. Seedorf je to i učinio, zabivši ovosezonski prvijenac.

Nakon što je Nizozemac zabio svoj prvi gol sezone za Milan, Antonio Cassano uskoro je povisio na 2-0 svojim prvim golom uopće za "rossonere". Dupli-pas odigrao je s Gennarom Gattusom, izbjegao zaleđe, i u 17. minuti povisio vodstvo.

Seedorfa je u 58. zamijenio Robinho. Trebalo mu je nepunih osam minuta da dvama golovima (osmim i devetim prvenstvenim) zaokruži uvjerljivu večer svoje momčadi, a oba mu je puta pomogla pritom lopta koju je dodao u subotu vrlo raspoloženi Cassano...

Samo je jednom ove sezone aktualni lider ljestvice bio jednako uvjerljiv. Dogodilo se to u susretu prvoga kola kada su šampionske ambicije 'rossonera' potvrđene s četiri gola u mreži Leccea i bez primljenog pogotka.