Serie A: Gostima samo dva boda u sedam utakmica

Odigrano je 7 utakmica 10. kola talijanskog prvenstva. Domaćini su uknjižili pet pobjeda, a jedini neporaženi gosti bili su Lecce i Genoa

Lecce je u gostima kod Atalante odigrao 0-0, a domaćin je od 67. minute igrao bez isključenog Valdeza. Drugi neporaženi gost bila je momčad Genoe, koja je u Udinama odigrala 2-2 protiv Udinesea. Domaćini su poveli u 4. minuti pogotkom D'Agostina u 4. minuti, a Genoa je do preokreta stigla u razdoblju od 64. do 67. minute, kada su strijelci bili Milito iz jedanaesterca i Sculli. Ipak, bod za domaćina spasio je Quagliarella u 78. minuti. Ivan Jurić odigrao je u Genoi svih 90 minuta. Udinese je propustio eventualnom pobjedom odlijepiti se na vrhu ljestvice. No, i ovako je vodeći s 21 bodom, koliko ima i drugi Inter. Palermo je na svom stadionu Renzo Barbera uvjerljivo svladao Chievo s 3-0. Sva tri pogotka domaćini su postigli u prvom poluvremenu, a strijelci su bili Miccoli u 23. minuti iz jedanaesterca, Kjaer u 37. i Cavani u 45 minuti. Palermo je od 48. minute igrao s igračem manje, jer je Mark Bresciano zbog grubog prekršaja dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Igor Budan ušao je u igru u 81. minuti umjesto Miccolija. Lazio je u Rimu otpor Catanije uspio slomiti tek u 85. minuti, kada je Pasquale Foggia prizemnim udarcem s desetak metara donio domaćinu sva tri boda. Lazio je tako stigao do druge uzastopne pobjede, nakon što je u prethodne tri utakmice osvojio samo jedan bod. Još jedan domaćin je pobjedu osigurao pet minuta prije kraja utakmice, Sampdoria protiv Torina, također s 1-0. Strijelac za sva tri boda domaćina bio je Bellucci u 85. minuti. Siena je svladala Fiorentinu 1-0 zahvaljujući pogotku Kharje u 76. minuti, a Cagliari je bio vrlo efikasan kod kuće protiv Bologne, iako su gosti poveli u 18. minuti golom Marca Di Vaija. Po dva pogotka za domaćine zabili su Acquafresca i Jeda, a Conti je bio strijelac pogotka u 48. minuti za vodstvo 2-1. U večernjem terminu (20.30) igraju Milan i Napoli. Obje momčadi imaju priliku eventualnom pobjedom izbiti na prvo mjesto na ljestvici.
U posljednjoj utakmici dana Milan je na svom terenu pobijedio Napoli 1-0. No nitko od Milanovih skupocijenih igrača nije zabio gol. U 85. minuti najbolju je priliku imao Kaka, no nije iskoristio najstroži udarac. Zato ih je počastio Denis iz Napolija, koji je zabio auto-gol.

SERIE A, 10. KOLO (nedjelja):
ATALANTA – LECCE 0-0
CAGLIARI – BOLOGNA 5-1 (Acquafresca 45, 52, Conti 48, Jeda 69, 85/ Di Vaio 18)
SIENA – FIORENTINA 1-0 (Kharja 76)
SAMPDORIA - TORINO 1-0 (Bellucci 85)
LAZIO – CATANIA 1-0 (Foggia 85)
UDINESE - GENOA 2-2 (D'Agostino 4 – 11m, Quagliarella 78 / Milito 64 – 11m, Sculli 67)
PALERMO – CHIEVO 3-0 (Miccoli 23 – 11m, Kjaer 37, Cavani 45)
MILAN - NAPOLI 1-0 (Denis 87 -ag)

POREDAK: 1. Milan 22. 2. Udinese 21, 3. Inter 21, 4. Napoli 20, 5. Lazio 19, 6. Juventus 18...