Serie A: Poraz Milana, Cataniji sicilijanski derbi

Nakon ispadanja iz Kupa UEFA, nogometaši Milana su svojim navijačima priredili novo razočaranje. Naime, “rossoneri” su poraženi u 26. kolu Serie na gostovanju kod Sampdorije 2-1...

Povela je Sampdorija u 33. minuti preko Antonija Cassana, koji je glavom spretno reagirao nakon ubacivanja Andree Raggija iz kornera i glavom poslao loptu u mrežu. Bio je to njegov sedmi prvenstveni pogodak ove sezone. Svoje vodstvo domaćini su povećali u 51. minuti kada je Giampaolo Pazzini zabio svoj peti prvenstveni gol iz teške pozicije s lijeve strane unutar kaznenog prostora u desni gornju kut Abbiatijevog gola, a nakon proigravanja Cassana. Do kraja utakmice Milan je uspio tek smanjiti preko Alexandrea Pata, koji je u 80. minuti glavom pospremio loptu nakon Favallijevog ubacivanja i tako postigao svoj 12. prvenstveni gol. Milanovo posrtanje nije na najbolji način iskoristila Fiorentina koja je na gostovanju u Regio Calabriji kod Reggine, posljednjeplasirane momčadi na ljestvici odigrala tek 1-1. Sve se odigralo u samo tri minute. U 21.minuti je Reggina povela preko Alessija Sestua, a izjednačio je za “viole” Emiliano Bonazzoli dvije minute poslije. U sicilijanskom derbiju Catanija je na slavila na gostovanju kod Palerma s uvjerljivih 4-0. Tome je uvjerljivo pridonio crveni karton Palermovog australskog veznjaka Marka Bresciana iz 16. minute. Catania je već do poluvremena vodila 3-0 golovima Pabla Martina Ledesme, Takayukija Morimota i Giuseppe Mascare, dok je u drugom poluvremenu pobjedu dodatno potvrdio Michele Paolucci. Utakmicu bez golova odigrali su Siena i Genoa na Artemio Franchiju, a hrvatski reprezentativac u Genoinim redovima Ivan Jurić odigrao je svih devedeset minuta.

ATALANTA – CHIEVO 0-2 (Langella 78, Pellisier 89-11m)
CAGLIARI – TORINO 0-0
PALERMO – CATANIA 0-4 (Ledesma 14, Morimoto 37, Mascara 44, Paolucci 66)
REGGINA – FIORENTINA 1-1 (Sestu 21 / Bonazzoli 23)
SAMPDORIA – MILAN 2-1 (Cassano 33, Pazzini 51 / Pato 80)
SIENA – GENOA 0-0
UDINESE – LECCE 2-0 (D'Agostino 75, Pasquale 90)