Sevilla osigurala prolazak, Unirea sretno ostala druga

Remijima 1-1 okončane su utakmice skupine G nogometne Lige prvaka u kojima su se sastali Sevilla i Stuttgart, odnosno Unirea i Rangers...

Bodom je španjolska momčad koja je bila domaćin Stuttgartu izborila drugi krug elitnog klupskog nogometnog natjecanja, a najzaslužniji za to bio je Jesus Navas koji je već u 14. minuti na asistenciju Luisa Fabiana mirno pogodio mrežu Jensa Lehmanna. Treba naglisiti kako je Stuttgart već dugo u krizi rezultata i igara, te da im je ovo bila deveta uzastopna utakmica u kojoj nisu došli do pobjede. Da ne budu poraženi pobrinuo se Zdravko Kuzmanović udarcem s 20-ak metara u 79. minuti. Upotrebljivu loptu dobio je od Pogrebnjaka, a valja dodati da je putanju leta nehotice bedrom skrenuo i Schieber. Rangersi su u Bukureštu u 79. minuti, nakon dalekometnog šuta i lijepog pogotka Leeja McCullocha u džepu imali prvi trobod. Golman domaćina Giedrius Arlauskis je ostao nemoćan, ali je drugo mjesto njegova momčad zadržala nakon što je Marius Onofraş u 88. “bombom” u rašlje Allana McGregora donio svojoj momčadi peti bod u skupini. Uz Sevillu koja je, dakle, već izborila nokaut fazu natjecanja, rumunjska momčad ima najviše šanse da učini isto.