Osijek lako sa Šibenikom: Beljo junak s dva gola u dvije minute

S pola gasa, bez previše muke. Osijek je apsolvirao sterilni Šibenik, koji je nastavio s lošim izdanjima. Ubojiti Beljo zabio je dva brza gola pa će Osijek na pauzu sa samo pet bodova zaostatka za Hajdukom

U susretu 17. kola SuperSport HNL-a Osijek je na gostovanju pobijedio Šibenik 2-0.

POGLEDAJTE VIDEO:

Osijek je ovom pobjedom produžio niz bez ligaškog poraza na Šubićevcu na čak 11 godina. Zadnji put poražen je u Šibeniku u ožujku 2011. sa 1-2.

Gosti su poveli u 36. minuti. Caktaš je primio loptu u kaznenom prostoru, odlično je proslijedio u peterac za Belju koji je glavom zabio za vodstvo Osijeka. Samo dvije minute kasnije Beljo je postigao još jedan pogodak. Ovoga puta gostujući napadač je pucao sa 20-tak metra pogodivši donji lijevi kutu za 2-0.

U 48. minuti vidjeli smo prvu prijetnju Šibenčana. Špeljak je pucao nakon asistencije Dolčeka, ali je pogodio prečku.

Beljo je u 72. minuti i treći put loptu smjestio u mrežu, nakon asistencije Špoljarića, no pomoćni je sudac prethodno označio zaleđe.

U posljednjem susretu prije pauze zbog Svjetskog prvenstva u Kataru od 17.30 na Rujevici se sastaju Rijeka i Dinamo.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 38 bodova, Hajduk ima 35 i dvije utakmice više, dok je Osijek treći sa 30 bodova.

Šibenik je deveti sa 13 bodova, šest više od "fenjeraša" Gorice. (Hina)