Šibenik bolji od Karlovca, Rijeka i Slaven remizirali...

U utakmicama 28. kola HNL-a Istra je osvojila važne bodove za opstanak. Cibalia i dalje igra odlično, a Slaven Belupo i Rijeka odigrali su 1-1

U 28. kolu HNL-a domaćini baš i nisu briljirali. Istra je doma dobila Inter 2-0. Oba gola zabio je Asim Šehić. Istra je u cijeloj utakmici bila bolja momčad i zasluženo je osvojila važne bodove u borbi za opstanak.
Cibalia se s gostovanja kod Međimurja vratila s punim plijenom. Vinkovčani nastavljaju sezonu iz snova i bore se s Hajdukom za drugo mjesto. Nisu počeli bajno kod Međimurja, branili su se i čekali priliku. U 50. je zabio Lukačević za veliko slavlje. Međimurje je krenulo po izjednačenje, ali umjesto toga dobili su gol. Zabio je Radotić za konačnih 0-2.
Zadar na svom terenu nije uspio pobijediti Lokomotivu. Završilo je 1-1. Poveli su domaćini preko Mršića u 54. minuti iz penala. Ali 'lokosi' ubrzo uzvraćaju preko Poljaka samo par minuta kasnije, također iz penala.
Šibenik se iz Karlovca vraća sa sva tri boda i velikim samopouzdanjem uoči uzvrata Kupa protiv Hajduka.Za 1-0 protiv Karlovčana zabio je Alispahić. Najbolji strijelac Šibenika Ermin Zec u sudačkoj je nadoknadi zabio za konačnih 2-0.
Osijek i Vartek odigrali su miroljubljivih 1-1. Rano su poveli gosti, golom Sačera u 15. minuti. Osiječani su se pribrali i golom Nikšića u drugom dijelu ostali neporaženi.
Slaven Belupo i Rijeka također su podijelili bodove. Poldrugač je zabio za 1-0, ali Rijeka je preko Križmana izjednačila.