Šimunić: Prije sam igrao u vezi i želio bih opet

Hrvatski reprezentativac Josip Šimunić smatra da za Herthu više može dati na mjestu veznog igrača nego obrambenog

Poslije utakmice protiv Rijeke u subotu u austrijskome mjestu Stegersbachu Josip Šimunić bio je najtraženiji. S njim su se htjeli slikati Herthini i Rijekini navijači. Dres nije mogao darovati, ali je darovao ručnik, koji je sretnika gotovo jednako razveselio. Šimunić je prvo je poluvrijeme počeo u obrani, a u nastavku je petnaestak minuta igrao na poziciji zadnjeg veznog igrača. - Žao mi je što nisam odigrao u vezi cijelo poluvrijeme. Prije sam igrao u vezi i želio bih opet. Znanje nije upitno, trebam samo malo više kondicije - kazao je hrvatski reprezentativac i dodao: - To se ne odnosi na reprezentaciju. Za Hrvatsku ću igrati gdje treba, mogu i braniti. Prošla sezona nije završila baš sretno. Šimunića su optuživali zbog nespretnog starta na Schulzu, zbog kojeg je dobio četiri utakmice neigranja. - Nije bilo namjerno i to sam zaboravio. Nije važno tko je bio korektan, ali s njemačkim novinarima još ne razgovaram. Ovo ljeto bilo je puno transfera hrvatskih igrača. - To je važno za hrvatski nogomet, da smo opet cijenjeni. To će podići i kvalitetu lige. Dinamo je pobijedio Wolfsburg, Rijeka i Hertha igrali su 0-0. - Njemački klubovi u najtežem su dijelu priprema. Teško je reći znače li ovi rezultati približavanje u kvaliteti.