SK u biatlonu: Slovenac Jakov Fak do prve pobjede u karijeri

Hrvatski biatlonac sa slovenskom putovnicom Jakov Fak slavio je u Svjetskom kupu u dohvatnoj utrci na 12.5 kilometara. Pobijedio je za "dlaku" ispred Rusa Mališka...

Fak je u petak u sprinterskoj utrci zauzeo treće mjesto s 13.7 sekundi zaostatka za Nijemcem Andreom Birnbacherom, te je s tim zaostatkom startao u današnju utrku za njim. Fak i Birnbacher su cijelu utrku proveli bok uz bok, sve do posljednjih 2.5 kilometara kada je slovenski reprezentativac krenuo u nezadrživu završnicu, koju Nijemac nije mogao pratiti. Birnbacher je u konačnici utrku okončao na petom mjestu.

Fak je promašio dvije mete, dok je Mališko zaradio samo jednu "kaznu", te u konačnici zaostao za 0.9 sekundi za Fakom. Branitelj sveukupnog naslova u Svjetskom kupu Martin Fourcade promašio je tri mete i okončao utrku na trećem mjestu s 8.6 sekundi zaostatka.

Neovisno o današnjem rezultatu Fourcade je ostao vodeći u ukupnom poretku i sprintu, dok se Fak u ukupnom poretku nalazi na 13. mjestu sa 117 bodova, 136 manje od Francuza.