Slabi Ivan Dodig poražen od kvalifikanta, 119. igrača svijeta

Dodig je propustio realizirati tri break-lopte, sve tri u prvom setu. Pretrpio je 12. poraz ove sezone, uz sedam pobjeda. Danas ga je dobio Daniel Brand u dva seta

Nijemac Daniel Brands, 119. tenisač svijeta, pobijedio je našeg Ivana Dodiga u 1. kolu ATP turnira u Bukureštu 7-6(4), 6-2 nakon jednog sata i 40 minuta igre...

Bio je to prvi susret ovih tenisača na nekom ATP turniru. Dodig je slavio protiv Brandsa u kvalifikacijama Challengera u Heilbronnu prije četiri godine. No, na zemljanoj podlozi u Bukureštu bolji je bio Brands, koji je nakon pogođenog prvog servisa osvojio impozantnih 86% poena. Brands je u glavni ždrijeb ušao iz kvalifikacija, dok je Dodig, 77. tenisač svijeta, bio postavljen za 8. nositelja turnira.