Slavlje Šibenika i Zadra, remi Rijeke i Varteksa

Nogometaši Šibenika su u 18. kolu HNL-a svladali Cibaliju 2-0, Zadar je bio bolji od Međimurja 4-0, a Rijeka i Varteks su podijelili bodove

Nogometaši Šibenika su u 18. kolu HNL-a  na Šubićevcu pobijedili Cibaliju 2-0. Oba gola "pala" su u roku od tri minute. Roglić je bio precizan u 50. minuti, a tri minute poslije konačni rezultat je postavio Zec.
Rijeka i Varteks remizirali su na Kantridi. Poveli su Varaždinci Smrekarovim golom u 46. minuti,a izjednačio je Hrvoje Štrok dvadesetak minuta prije kraja susreta.
Utakmica između Intera i Osijeka u Zaprešiću završila je istim rezultatom (1-1). Osječani su poveli tek desetak minuta prije kraja, a strijelac je bio Nikšić (78.'). Zaprešićane od poraza spašava Domagoj Verhas u sudačkoj nadoknadi.
Nogometaši Međimurja su nakon remija s Dinamom u prošlom kolu nastradali u Stanovima. Zadar im je "utrpao" četiri gola. Hat-trick je postigao Želimir Terkeš (27.', 36.', 89.'), a jedan gol je zabio Župan (32.').

REZULTATI 18. KOLA HNL-a
Šibenik – Cibalia 2-0 (Roglić 50, Zec 53) Zadar - Međimurje 4-0 (Terkeš 27, 36, 89, Župan 32) Rijeka - Varteks 1-1 (Štrok 69/Smrekar 46) Inter - Osijek 1-1 (Verhas 90/Nikšić 78), Hajduk - Slaven Belupo 1-0 (Kalinić 57-11m)