Slovenska obrana bila nam je kao kineski zid. Tako sada izgleda i put do polufinala...

U 18 minuta drugog poluvremena Hrvatska je zabila jedan gol. Gol iz sedmerca. Treba li dodatak? Samo mali, Stožice su iz napada u napad rušile rekord navijačkih decibela, slovenska golmanica Amra Pandžič poplavila od silnih udaraca

Tea Pijević, nakon što u prvom napadu Slovenki odmah počinje puniti kvotu hvatajući živu loptu, baca prejaku u kontru za Posavec, Prkačin dva puta loše dodaje za Debelić, Posavec promašuje čistu kontru... Prošlo je tek šest minuta, Nenad Šoštarić zvao je cure na time-out jer nakon groznog starta nije imao što drugo. Slovenija je povela 4-0, Hrvatska se gubila od prvog napada pred napola popunjenim Stožicama.