Snježne radosti na terenu: Real doma dobio Mallorcu

Golovima Higuaina iz osme i Granera iz 50. Real Madrid pobijedio je Mallorcu sa 2-0 u derbiju 17. kola španjolske Primere na snježnom Bernabeuu

Snijeg na Santiago Bernabeuu nije prestao padati cijelu utakmicu između Real Madrdia i Mallorce. No to nije smetalo Higuainu da sjajnim udarcem s vrha šesnaesterca zagrije publiku i svoje suigrače svojim jedanaestim prvenstvenim golom sezone. Granero, koji je u 20. minuti zamijenio ozlijeđenog Rafaela van der Vaarta je s lijeve strane iz neposredne blizine po drugi puta zatresao mrežu gostujućeg kluba za nastavak savršenog niza "kraljevskog kluba". Naime, bio je ovo susret jedinih momčadi sa stopostotnim učincima na svom terenu. Oba su kluba osam puta oduševljavala svoje navijače, Real sada i deveti, nanijevši Mallorci peti gostujući poraz sezone. Dodajmo da je Kaka zaliječio ozljedu trbušnog zida i nastupio za Real (zamijenjen u 66. minuti) nakon mjesec dana pauze. Dvomjesečno izbivanje iz kadra momčadi završio je i Guti koji nije odigrao niti minute od sukoba s Pellegrinijem tijekom poluvremena prve utakmice protiv Alcorcona (poraz Reala 4-0).Ušao je u igru pretkraj utakmice. Pobjedom je Real zasjeo na vrh Primerine ljestvice, a hoće li ondje i ostati znat će se nakon što posljednju utakmicu kola odigraju Tenerife i do sada vodeća Barcelona.