Šok na Emiratesu, United bez problema sa Stokeom

Arsenal je na svom stadionu izgubio od Aston Ville 2-0, a Manchester je zabio pet komada. Zanimljivo je bilo u završnici meča u Newcastleu

Tjedan dana nakon velike pobjede nad Manchester Unitedom uspjeli su nogometaši Arsenala 'poništiti' ta tri boda. Kada se tome nitko nije nadao, Aston Villa je odnijela pobjedu s Emiratesa, a konačnih 2-0 moglo je biti i uvjerljivije... Gael Clichy je dvadeset minuta prije kraja ubacivanje Ashleyja YOunga glavom poslao u vlastitu mrežu, a priču je završio Gabriel Agbonlahor. Pobjegao je obrani Arsenala u 80. minuti i lijepo pogodio s 20-ak metara. Ashley Young je u 20. minuti promašio penal, pa je Arsenal na kraju još i dobro prošao...
Manchester United se nije previše mučio na svom Old Traffordu protiv Stoke Cityja. Već nakon tri minute zabio je Cristiano Ronaldo i Stoke je morao krenuti prema naprijed. Uspijevali su se držati do kraja poluvremena, kada je povisio Carrick. Golovima Berbatova, mladog Wellbecka, pa opet Ronalda, United je zaokružio 'peticu'.
Od 3. minute je vodio i Wigan na gostovanju kod Newcastlea, no ono najzanimljivije događalo se u samoj završnici. Wigan je u 54. minuti ostao s igračem manje, a to je prvi kapitalizirao Michael Owen golom u 81. minuti. Pet minuta kasnije zabio je i Obafemi Martins, nakon čega je St. James' Park 'eruptirao'. No zaboravili su na jednog igrača koji je nekada bio njihov. Bivši igrač Newcastlea Titus Bramble je došao naprijed iz obrane u 89. minuti i pogodio za konačnih 2-2. E, tu su konačno završila uzbuđenja. Newcastle će žaliti za ovim bodovima, još uvijek su na dnu...

POMPEY DO BODA BEZ NIKE
Zbog obnovljene ozljede gležnja Niko Kranjčar nije igrao za svoj Portsmouth na gostovanju kod Zolina West Hama. Umjesto Nike je na njegovoj poziciji, lijevo u 'četveroredu' veznjaka, zaigrao Belhadj. Završilo je bez golova i ovo je jedina takva utakmica u subotnjem premierligaškom programu. Niko bi trebao zaigrati idućega vikenda protiv Hull Cityja na Fratton Parku.

PREMIERSHIP, 13. KOLO
NEWCASTLE - WIGAN 2-2 (Owen 81, Martins 87 / Taylor 3, Bramble 89)
WEST HAM - PORTSMOUTH 0-0
MANCHESTER UNITED - STOKE 5-0 (Ronaldo 3, 89, Carrick 45, Berbatov 49, Wellbeck 84)
FULHAM - TOTTENHAM 2-1 (Davies 33, Johnson 70 / Campbell 81)
ARSENAL - ASTON VILLA 0-2 (Clichy 70-ag, Agbonlahor 80)
BLACKBURN - SUNDERLAND 1-2 (Samba 45 / Jones 49, Cisse 71)
WBA - CHELSEA 0-3 (Bosingwa 34, Anelka 38, 45)
BOLTON - LIVERPOOL 0-2 (Kuyt 38, Gerrard 73)