SP: Hrvati dobili Mađare 9:8 i osvojili zlato

Ovom pobjedom i osvojenom medaljom Hrvatska reprezentacija je po prvi put postala najbolja vaterpolska momčad na svijetu

Hrvatska vaterpolska reprezentacija osvojila je zlato na svjetskom prvenstvu u Melbourneu. Nakon dva produžetka Hrvati su svladali Mađare rezultatom 9:8. Po četvrtinama je bilo (1:2, 3:1, 1:3, 2:1 - 1:1, 1:0). Ovom pobjedom i osvojenom medaljom Hrvatska je po prvi put postala najbolja vaterpolska momčad na svijetu. Junak vrlo naporne, teške utakmice, definitivno je Frano Vićan koji je u posljednjoj četvrtini zaustavio Mađare u pokušaju da prelome utakmicu. Unatoč ujednačenoj borbi minutu i pol prije kraja susreta Pavo Marković dovodi Hrvatsku do novog vodstva i konačne pobjede, 9:8! U utakmici za treće mjesto Španjolska je pobijedila Srbiju s 18:17 nakon izvođenja peteraca. Reprezentacija Španjolske je brončanom medaljom izborila sudjelovanje na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008.