Split CO skoro preokrenuo -24 protiv Crvene zvezde

Split CO bio je blizu iznenađenja u utakmici 18. kola NLB lige. Na kraju su ipak pobjedu 67-62 u Splitu upisali košarkaši Crvene zvezde

Slaba igra u prvom dijelu, a to se pogotovo odnosi na uvodnu četvrtinu utakmice, rezultirala je krajnjim ishodom. Domaćini su dopustili Zvezdi da im u prvih deset minuta utakmice otiđe na +16 (26-10), a u 14. i na 37-13. Ipak, do kraja poluvremena splitski žuti rade seriju 12-2 i na odmor odlaze s manjkom od četrnaest poena. U drugom poluvremenu Splićani su zaigrali angažiranije, a do kraja utakmice i stvorili realnu šansu za upisivanje sedme pobjede u sezoni. Tricom Siniše Štembergera u 39. minuti došli su na zaostatak od samo dva poena (62-60), no potpuni preokret nisu mogli napraviti. Upravo je Štemberger bio najraspoloženiji splitski igrač na parketu sa 18 postignutih koševa, ali i pet izgubljenih lopti, dok je Mirko Kovač sa 14 predvodio je goste do 16. pobjede u sezoni i vodstva u poretku na ljestvici regionalne košarkaške lige.

NLB liga, 18. kolo:
Split CO – Crvena zvezda 62-67 (10-26, 15-13, 21-15, 16-13)
Redoslijed: 1. Crvena zvezda 16-2, 2. Partizan 15-2, 3. Hemofarm 13-4, 4. Zadar 12-5, 5. Cibona 11-6..., 8. Split Co 6-12..., 13. Zagreb CO 3-14...