Split porazio Cibonu na Gripama, Zadar u finalu

Košarkaši Zadra slavili su u Trnskom 91-89 i ušli u finale, a Split je svladao Cibonu 106-95 i izborio treću utakmicu u srijedu

Uoči susreta na Gripama navijači “žutih” razvili su transparent na kojem je pisalo “I Dražen vas se srami, pošto utakmica cigosi?”. Nošeni podrškom 1000 bučnih navijača, domaćini su krenuli po pravdu i do poluvremena stigli do 54-34. Cibona se probudila tek u drugom dijelu, no do kraja je uspjela samo smanjiti zaostatak. Na kraju utakmice, nakon što su obje momčadi krenule prema svlačionicama, zaiskrilo je između Stipanovića i Warrena, koji se pokušao fizički obračunati s igračima Splita. Gužvu su morali rasplesti specijalci, a osim nekoliko razmijenjenih udaraca, sve je završilo bez ozbiljnih posljedica. “Žute” je opet vodio Ayuso sa 35 poena, među kojima 14 slobodnih bacanja u nizu u završnici. Trener Splita Subotić najavio da će u trećoj utakmici u Zagrebu skupo prodati kožu i da njegova momčad ima još rezerve. Pobjednika te majstorice u finalu čeka Zadar, koji je i sedmi put ove sezone svladao Zagreb. U Trnskom nitko nije imao više od sedam razlike, a pobjedu je na kraju donio Stipčević, koji je svih osam svojih poena zabio u zadnjih minutu i pol - dvije trice s više od osam metara i šut za pobjedu sekundu prije kraja. Do tada je Zadrane u igri držao Kanađanin Carl English (34), a na drugoj je strani mladi Ante Tomić zabio 25.