Srbija, Italija i Danska idu na SP, četiri gola Gekasa

Kolo prije kraja kvalifikacija poznati su raspleti u nekim skupinama, no u većini će konačna odluka o putnicima na SP pasti nakon zadnjih utakmica

Skandinavski ogled Danaca i Šveđana ulazio je u završnicu kad je Poulsen primio loptu na 25 metara. Napravio je korak, opalio i - zabio. A Danci su stekli prednost koju do kraja nisu izgubili. Uzeli su tri boda i definitivno osigurali nastup na SP-u. Sve je riješeno, iako im u srijedu dolaze Mađari.
Nastup u Južnoj Africi osigurala je i Srbija, i to u velikom stilu. U Beogradu su utrpali pet komada Rumunjima, zadržali četiri boda viška ispred Francuza i najavili povratak na veliku scenu. U repesaž će Francuzi, koji su 'petardu' zabili Farskim otocima.
Dobiju li doma Izrael u srijedu, na SP će i Švicarci. Pobijedili su Luksemburg 3-0 uz dva gola braniča Senderosa u dvije minute, ali Grčka ih i dalje prati. Unatoč dva gola bivšeg igrača Hajduka Marisa Verpakovskisa, Grci su pobijedili Latviju 5-2. Junak večeri je Gekas, strijelac čak četiri gola. U posljednjem kolu Grci će dobiti Luksemburg i čekati eventualni kiks Švicarske.
Crnogorci su prvi put pobijedili u ovim kvalifikacijama, 'žrtva' je Gruzija, a u skupini 8 dogodilo se i iznenađenje večeri. Ciprani su do nogu potukli Bugare, pobijedili 4-1. A Talijanima će ta utakmica biti nevažna zahvaljujući golu Gilardina za 2-2 protiv Irske u 90. minuti. Irci su dvaput vodili, prijetili da se približe na bod Italiji, ali Camoranesi i Gilardino su dvaput vraćali na 'nulu'.
Slovenija je dobila vodeću Slovačku u gostima i došla u sjajnu poziciju. Pobjeda protiv San Marina u zadnjem kolu i bilo što osim pobjede Slovaka u Poljskoj donose im prvo mjesto u skupini. Da su izborili barem remi, Slovaci bi osigurali prvo mjesto u skupini već nakon ove utakmice. Ovako moraju pobijediti u Poljskoj, a to sigurno neće biti lako...

SKUPINA 1
DANSKA - ŠVEDSKA 1-0 (Polusen 79)
PORTUGAL - MAĐARSKA 3-0 (Simao 18, 79, Liedson 74)
SKUPINA 2
LUKSEMBURG - ŠVICARSKA 0-3 (Senderos 6, 8, Huggel 23)
GRČKA - LATVIJA 5-2 (Gekas 4, 47-11m, 57, 88, Samaras 74 / Varpakovskis 12, 40)
IZRAEL - MOLDAVIJA 3-1 (Barda 21, 69, Dayan 65 / Calincov 90)
SKUPINA 3
ČEŠKA - POLJSKA 2-0 (Necid 51, Plasil 72)
SLOVAČKA - SLOVENIJA 0-2 (Birsa 56, Pečnik 90)
SKUPINA 4
FINSKA - WALES 2-1
RUSIJA - NJEMAČKA 0-1 (Klose 35)
LIHTENŠTAJN - AZERBAJDŽAN 0-2 (Javadov 56, Mammadov 82)
SKUPINA 5
ARMENIJA - ŠPANJOLSKA 1-2 (Arzumanyan 58 / Fabregas 33, Mata 64-11m)
ESTONIA - BIH 0-2 (Džeko 35, Ibišević 66)
SKUPINA 7
AUSTRIJA - LITVA 2-1 (Janko 16, Wallner 80-11m / Stankevicius 66)
SRBIJA - RUMUNJSKA 5-0 (Žigić 37, Pantelić 50, Kuzmanović 78, Jovanović 85, 90)
FRANCUSKA - FARSKI OTOCI 5-0 (Gignac 34, 39, Gallas 53, Anelka 86, Benzema 88)
SKUPINA 8
CIPAR - BUGARSKA 4-1 (Charalambidis 12, 20, Konstantinou 58, Aloneftis 78 / Berbatov 45)
C. GORA - GRUZIJA 2-1 (Batak 13, Delibašić 78 / Dvališvili 45)
IRSKA - ITALIJA 2-2 (Whelan 8, St. Ledger 87 / Camoranesi 26, Gilardino 90)