Srnin Šahtar se iz Kijeva vraća s vrijednim remijem

Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video Vaš internet preglednik ne podržava HTML5 video
U prvoj polufinalnoj utakmici Šahtar Darija Srne odigrao je u gostima s Dinamom 1-1. Kapetan Srna, Vukojević i Sablić odigrali su cijeli susret

Dinamo Kijev u prvoj je polufinalnoj utakmici ugostio na svom Valerij Lobanovski stadionu Šahtar Darija Srne. Odmah na samom početku utakmice, u prvoj minuti, dva naša igrača su u glavnim ulogama. Ognjen Vukojević radi malo grublji faul na Srni i već nakon nekoliko sekundi utakmica je zaustavljena. Dariju se pružala pomoć par minuta, no hrvatski kapetan nastavio je susret. U prvom poluvremenu Kijevljani su igrali puno bolje od gostiju iz Donjecka. Napadali su uglavnom preko svoja dva ponajbolja igrača Alijeva i Milevskog, a suradnja njih dvojice i urodila je plodom u 22. minuti. S desne strane iz slobodnog udarca loptu je u golmanov prostor ubacio odlični Alijev, Milevski je zasmetao Čigrinskom i lopta od braniča Šahtara odlazi u Pjatovljev gol. U drugo poluvrijeme Kijevljani su ušli s minimalnom prednošću i činilo se kako su se, zadovoljni rezultatom, odlučili na branjenje stečene prednosti. Šahtar je to prihvatio, preuzeo inicijativu i počeo napadati. Uglavnom preko Darija Srne i ukrajinskih Brazilaca. Suradnja Srne i tri Brazilca u stilu malonogometaša po desnoj stani urodila je plodom u 68. minuti. Darijo je dodao do Williana, ovaj lijepo proslijedio do Jadsona koji loptu nisko šalje u peterac gdje je Fenandinho lijepo sprema iza Boguša. Šahtar je izjednačio, a do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. Momci Rumunja Mircee Lucescua uzvrat na svom stadionu čekaju u boljem raspoloženju. Prolazak u finale Kupa Uefe bio bi melem na ranu teške sezone u kojoj im je državni naslov 'ukrao' najveći rival, Dinamo Kijev.
Za Šahtar Darijo Srna je s kapetanskom trakom odigrao cijeli susret i bio ponajbolji igrač svoje momčadi. Na drugoj strani Goran Sablić i Ognjen Vukojević odradili su odlično svoje zadatke, a Ogi je u 61. minuti umalo i zabio gol, a žuti karton zaradio je u 42. minuti.