St. Etienneu prvi trofej nakon 32 godine: Osvojili Liga kup

Momčad Christophea Galtiera svladala je u finalu na pariškom Stade de Franceu Rennes s 1-0. Jedini strijelac na utakmici u 18. minuti bio je Brazilac Brandao

Nogometaši St. Etiennea pobjednici su francuskog Liga kupa. Prvi im je to trofej nakon 1981. kada je klub deseti i posljednji put bio nacionalni prvak...

Momčad Christophea Galtiera svladala je u finalu na pariškom Stade de Franceu Rennes s 1-0. Jedini je strijelac u 18. minuti bio Brazilac Brandao. S lijeve je strane loptu pred gol ubacio Pierre-Emerick Aubameyang, vratar Rennesa Benoit Costil je zaplivao u prazno, a Brandau nije bilo teško gurnuti loptu u praznu mrežu.

St. Etienne je ovim osigurao ulaznicu za Europa ligu sljedeće sezone, no još se uvijek nada da se preko prvenstva može dokopati i Lige prvaka.

Rennes, pak, i dalje mora čekati prvi trofej nakon 1971. godine kada je osvojio Francuski kup.