Sunderland je našao žrtvu u Boltonu Ivana Klasnića

Četrnaest utakmica dug je bio Sunderlandov niz bez pobjede u Premiershipu. Kraj mu je došao u utorak u zaostaloj utakmici 21. kola prvenstva

Ugostili su Sunderlandovi nogometaši Bolton i već u prvoj minuti poveli preko Fraizera Campbella. "Potop" gostiju uslijedio je u nastavku igre hat-trickom Darrena Benta. Najbolji strijelac Sunderlanda tako je došao do brojke od osamnaest prvenstvenih golova u sezoni, što ga je gurnulo na treće mjesto najboljih topnika lige (Rooney 23, Drogba 19). Hrvatski napadač Boltona Ivan Klasnić ušao je u igru u 62. minuti utakmice. Portsmouth, posljednjeplasirani klub Premiershipa, u utorak je igrao svoju zaostalu utakmicu. Riječ je o 22. kolu u kojem je klub pod stečajem upisao 19. poraz (ukupno odigrali 28. utakmica). Bilo je 2-1 za Birmingham uz dva gola Camerona Jeromea.