Švedska osigurala ostanak u Svjetskoj skupini Davisa

Peti tenisač svijeta Robin Söderling zaključio je u nedjelju posao pobjedom protiv Simonea Bollelija i zadržao Švedsku u Svjetskoj skupini Davis Cupa

Söderlingu je bilo dovoljno samo sat i 38 minuta za pobjedu 6-3, 6-3, 6-3 i nedostižni treći bod Šveđana protiv Talijana u kvalifikacijskom dvoboju za ostanak u Svjetskoj skupini. Švedska je u 1. kolu ovogodišnjeg Davis Cupa izgubila od Argentine, ali je sada slavljem u Sparbanken Areni u Lidkopingu zadržala status u najjačem razredu svjetskog tenisa. Dodajmo ovome i da će pobjednik dvoboja između Australije i Belgije biti poznat tek u ponedjeljak. Nakon dva dana domaći Australci u Cairnsu vode s 2-1, a nedjeljni meč između Petera Luczaka i Oliviera Rochusa prekinut je zbog jake kiše kod 4-4 u prvom setu. Kako se vremenske prilike nisu popravile, donesena je odluka da ogled nastavi u ponedjeljak.