Talijanski kup: Pobjeda Rome, remi Lazija i Intera

U prve dvije polufinalne utakmice talijanskog Kupa postignut je samo jedan pogodak. Roma je na Olimpicu pobijedila Cataniju 1-0

Rimskim nogometašima je prednost prije uzvrata donio Francesco Totti, koji je nakon akcije s Mancinijem postigao pogodak na samom početku drugog poluvremena.
U drugom ogledu, između Intera i Lazija, nije bilo pogodaka, pa će se drama preseliti u Rim na uzvratnu utakmicu. Lazio je bio bolja momčad, posebno u prvom poluvremenu, ali nisu imali čovjeka koji bi realizirao mnoge šanse koje su im se ukazale pred Francescom Toldom.
Inter je najbolju priliku imao u 79. minuti kada je Burdisso glavom pogodio gredu, a samo nekoliko minuta prije toga Laziju je poništen pogodak zbog zaleđa Maurija, koji je svladao Tolda.
Uzvratne utakmice na rasporedu su 7. svibnja.