Tinu Jedvaju svih 90 minuta u slavlju Bayera kod Borussije D

Gosti iz Leverkusena poveli su već u osmoj sekundi preko Bellarabija, a konačni rezultat pred 80.000 gledatelja postavio je u sučevoj nadoknadi Stefan Kiesling...

Njemačka Bundesliga polako kompletira i svoje prvo kolo. U subotnjem derbiju odigranom pred 80.000 gledatelja na Signal-Iduna Parku Bayer Leverkusen je kao gost svladao Borussiju Dortmund 2-0. Poveli su gosti već u osmoj sekundi utakmice kada je zabio Bellarabi, a iako su domaćini pokušavali, nošeni glasnom podrškom svojih navijača, nisu uspjeli zabiti već su u sučevoj nadoknadi primili drugi gol kada je zabio Kiesling. Cijelu utakmicu za goste solidno je na desnom boku odigrao Tin Jedvaj koji je u 45. minuti zaradio i žuti karton kada je rukom spriječio jedno dodavanje. Bellarabi je tako srušio rekord Bundeslige od 11 sekundi koji je držao napadač Bayern Münchena, Giovanni Elber

Rekord Bundeslige

U ranije odigranim susretima Hoffenheim je također s 2-0 bio bolji od Augsburga, dok je jedan gol manje Eintracht zabio Freiburgu. Hannover je rezultatom 2-1 svladao Schalke, dok smo najučinkovitiju utakmicu gledali na Olimpijskom stadionu u Berlinu gdje su Hertha i Werder odigrali 2-2. Oba gola za domaćine zabio je Schreiber (16., 47.), no u samo dvije minute (53.-55.) gosti su izjednačili preko Lukimyje i Di Santa. Milan Badelj i Ivo Iličević odigrali su cijeli susret na gostovanju kod Kölna koje je završilo bez golova.